Мой сайт
Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 0
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2014 » Май » 29 » Пісні страви з круп. Харчування в Піст: найпоширеніші пісні страви
15:43

Пісні страви з круп. Харчування в Піст: найпоширеніші пісні страви





Найпоширенішими в пісні дні вважаються юшки, полівки, солодуха, кваша, толокно, вівсяний кисіль, квашена капуста та страви з неї, грибні страви, а також страви з круп. Дуже цікавий й обряд випікання на пісному тижні.

Раніше в цей час віруючі випікали так звані "Хрести" - різновид печива у формі хреста. Їх вкладали в засіки з насінням, згодовували домашнім тваринам. Потім їх разом з зерном вивозили в поле і перед початком всіх робіт, закопували по чотирьох кутах ділянки - орач кланявся на всі чотири сторони і починав орати. А робилося це для того, щоб оберігати урожай, тварин і самих людей від злих сил. А щоб відвадити злі чари, випічку треба було посипати маком.

Слід сказати, що вживання в їжу скоромних продуктів (м'яса і м'ясних продуктів, тваринних жирів, яєць і виробів з них) під час посту називається оскоромитися. Заговини називають останній напередодні багатоденного поста день, розговіння - перехід від пісної життя до скоромної. Деякі старовинні страви, традиційні для постів, сьогодні не тільки не вживають в їжу, але багато і не чули про них. Можливо, це сталося тому, що вони були характерні для селянського середовища, а в міській, міщанській, були невживані. Та й на газовій або електричній плиті їх часто приготувати неможливо.

Тетеря - це найпоширеніша і невигадлива старовинна пісна страва, яка являє собою миску холодної підсоленої води з плаваючими в ній шматочками хліба і накришеної ріпчастої цибулі. Але справа не в тому, з чого вона складається, тут мова йде про те, як до неї ставитися. Відмова від задоволень створювали у віруючих людей вдячне прийняття найпростішої їжі, адже голод - найкраща приправа до їжі, навіть якщо це простий хліб і цибуля з водою.

Полівка - це юшка з заквашеного житнього тіста - расчіни. Расчіну ставили напередодні, і, коли вона достатньо закисає, з неї готували полівку. У горщику кип'ятили воду, додавали сіль, лавровий лист, ріпчасту цибулю за смаком, расчіну і збивали колотівкою, що виконувала в минулі століття роль міксера. Полівку заправляли цибулею, сушеними грибами, оселедцем, в'яленою рибою.Такі супи і зараз поширені, особливо в Польщі, Словаччині та Чехії.




Коментарі:



Источник: svit24.net
Просмотров: 271 | Добавил: tzwitted | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz